Europejska Szkoła dla młodzieży 18-24 lata - Wydłużony termin nadsyłania zgłoszeń


Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz Europejskia Akademia Dyplomacji wydłuża termin nadsyłania zgłoszeń do udziału w projekcie pt.: „Szkoła Europejska”.

Szkoła Europejska to wyjątkowa propozycja dla młodych ludzi zainteresowanych tematyką Unii Europejskiej i różnymi obszarami jej funkcjonowania. Uczestnicy będą mieli możliwość spotkać osoby związane zawodowo z instytucjami Unii Europejskiej, poznać tajniki różnych obszarów polityki europejskiej oraz porozmawiać o współczesnych wyzwaniach stojących przed UE. W programie znajdą się również szkolenia z zakresu rozwoju osobistego oraz prowadzenia kampanii w mediach społecznościowych. Szkoła Europejska stanowi zarówno świetny wstęp do nauki o Unii Europejskiej, jak i platformę do pogłębiania zdobytej dotychczas wiedzy. Trenerzy dopasowują program poszczególnych zajęć do możliwości, doświadczeń i zainteresowań uczestników, poświęcając również część prowadzonych szkoleń na dyskusję i wymianę spostrzeżeń.

Zajęcia w ramach najbliższej edycji odbędą się online jesienią 2021 roku (październik/listopad 2021). 30 godzin zajęć podzielonych będzie na cztery bloki po dwa dni każdy, przeważnie w weekendy.

Program jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych studentów oraz uczniów szkół średnich w wieku 18-24. Rekrutacja uczestników została wydłużona do 17 września 2021 r. i następuje na podstawie motywacji i przygotowania indywidualnego projektu kampanii informacyjnej. Szczegółowe informacje o zadaniu rekrutacyjnym, sposobie zapisów i wyborze uczestników wraz z regulaminem znajdują się na stronie Akademii Dyplomacji oraz na stronie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

Więcej informacji na stronie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.